Jak urządzić stylowo mieszkanie z ograniczonym budżetem?

Nie masz pieniędzy na stylowe urządzenie mieszkania czy domu? Uwierz, każdą przestrzeń można urządzić tanio tak, by Twoi goście myśleli o Twoim mieszkaniu jakby był wart milion złotych. Oszczędzanie pieniędzy możesz zostawić na inne ważniejsze cele, takie jak podróże, ponieważ wystarczy kilka prostych kroków, aby odświeżyć dekoracje i tchnąć nowe życie w swój dom.

Pracuj na tym, co posiadasz

Zanim wydasz swój cały budżet na milion niepotrzebnych rzeczy, zastanów się nad tymi, które posiadasz!

 1. Użyj stare puszki farby, które na pewno zalegają Ci po ostatnim remoncie i przemaluj chociaż jedną ścianę, by całkowicie odświeżyć wygląd pomieszczenia. Pamiętaj, że jasne farby optycznie powiększają rozmiar pokoju!
 2. Zobacz, czy w piwnicy lub garażu nie masz przedmiotów, które po drobnej renowacji będą służyć idealnie, jako ozdoba!
 3. Jeśli masz drewniane meble, odświeżenie ich przez ponowne pomalowanie (może na inny kolor?) na pewno zadziała cuda!
 4. Zwróć się do Matki Natury. Przynieś z rzek lub morza ozdobne kamienie i muszle, które następnie możesz wsypać do słoi i postawić na pułkach! Zerwij kwiaty polne i w dużej ilości wstaw do wazonu! Swojskie klimaty są jak najbardziej modne i doceniane.
 5. Wyjmij rzeczy spod łóżka, takie jak albumy, zeszyty z dość ładnymi okładkami i poustawiaj je na pułkach. Pamiętaj, by zachować kolorystykę, która dla każdego pomieszczenia jest specyficzna!
 6. Użyj świąteczne lampki! Możesz z nimi pobawić się jak tylko Ci się spodoba. Moim faworytem są jednak takie, które są oplecione wokół liny, na której również wiszą pamiątkowe zdjęcia!

Ozdoby za BARDZO niskie ceny

 1. Świece w pomieszczeniach zdziałają cuda. Myślisz, że te są drogie? Nic bardziej mylnego! Na przykład w Ikei znajdziesz je od dwóch złotych! Innych dekoracyjnych za podobną cenę znajdziesz w sklepach takich jak Pepco, Kik, czy Tk maxx.
 2. Jeśli masz pustą ścianę do zapełnienia, wypełnij ją zdjęciami. Zrób lub kup pasujące do siebie tanie ramki oraz wywołaj zdjęcia. Jeśli dobrze poszukasz, ramki mogą kosztować mniej niż złotówkę! Możesz skorzystać z rady, jaką udzieliła Jessica Alba i zrobić ścianę pełną zdjęć twoich przodków, tak byś Ty i Twoje dzieci zawsze pamiętali o Waszym pochodzeniu.
 3. Zajrzyj do sklepów z używanymi meblami! Zdziwisz się, jak dużo stylowych i modnych ozdób tam się chowa!
 4. Lustra optycznie powiększą pomieszczenie, a w dodatku są ładną ozdobą. Wiele perełek da się wyłowić, w wspominanych wcześniej sklepach z używanymi meblami!
 5. Zainwestuj w białe czy beżowe pudełka, w których będziesz mogła poukrywać całą masę zbędnych rzeczy. Natomiast one nawet na półce prezentować się będą estetycznie!
 6. Wykorzystuj zasoby tanich sklepów! Kup Biedronkowe kwiaty, które za tanią cenę będą idealnie ozdabiać pomieszczenie. Z sklepów takich jak Pepco możesz kupić całą tanią masę ozdobnych rzeczy!

Z powyższymi wskazówkami przemyśl wizję swojego nowego domu. Własnego stylowego wnętrza. Postaraj się je wykorzystać i za małą ilość pieniędzy całkowicie odnów swoje mieszkanie!