Jak wybrać zegarek męski?

Co sprawia, że zegarki są tak popularne? Przecież w dobie powszechnych telefonów komórkowych sprawdzanie godziny wydaje się banalnie proste i wydawałoby się, że kolejny gadżet nie jest do tego potrzebny. Jednak zegarek męski to nie tylko czasomierz. Niektórzy uważają nawet, że jest to jedyna męska biżuteria, a ta jak wiadomo podkreśla stylizację i musi być idealnie dobrana. Czym więc kierować się przy jego wyborze?

1. Pasek czy bransoleta?

To pytanie powinieneś postawić sobie jako jedno z pierwszych przy wyborze zegarka. Jeżeli szukasz czegoś na dłużej, skłoń się ku bransolecie. Nie tylko jest wodoodporna, lecz także nie wchłania zapachów czy potu. Będzie więc idealna dla osób uprawiających sporty, a dzięki wielu zaletom nie musisz wymieniać jej co sezon. Z kolei pasek jest bardziej odporny na zarysowania, których nie zauważysz na skórze, a jego estetyczny wygląd idealnie zgra się z marynarką. Kwestia ta jest także ważna przy uwzględnieniu Twojego stylu ubioru.

2. Styl ubioru.

Z zegarkiem sportowym jak z butami sportowymi. Nie założysz ich na spotkanie biznesowe, dlatego ważny jest tutaj gust i codzienny ubiór. Jeżeli na co dzień zakładasz garnitur, dodatki wybierasz skromne. Tak samo jest też w tym przypadku, gdzie idealny będzie np. modny zegarek z kolekcji Calvina Kleina. Analogicznie do sportowego stylu ubioru bardziej odpowiedni będzie czasomierz wzbogacony o dodatkowe funkcje np. wodoodporny dla nurków lub mierzący parametry ciała. Tu odpowiednią marką będzie m.in. Casio.

3. Jaka marka?

Na rynku jest wiele marek oferujących zegarki męskie. Którą z nich wybrać, aby wybór okazał się najlepszy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W wielu przypadkach istotną rolę odgrywa cena, która nie zawsze jest współmierna z wartością użytych materiałów oraz funkcjami. Warto kierować się popularnością i opiniami na temat danej marki. Powinieneś również zwrócić uwagę na firmy zajmujące się produkcją zegarków od lat. Oferują one niezwykłą trwałość szkiełka, koperty wykonane z największą dbałością i mechanizmy warte swojej ceny. Wśród znanych marek produkujących sportowe zegarki znajdziesz takie nazwy jak Casio lub Lorus. Modne zegarki produkuje wspomniany wyżej Calvin Klein, a nawet Timex. Tych kilka marek, które podałam to tylko szczyt góry lodowej, bo dziedzina męskiej biżuterii jest o wiele szersza.

Pamiętaj, że wybór zegarka to kwestia indywidualna i kieruj się tylko i wyłącznie swoimi upodobaniami, a to czy będzie Ci służył przez miesiące, czy przez lata zależy od tego, jak będziesz o niego dbał.